Wrzesień 2023 – Szkolenie w Kielcach

Zarząd Stowarzyszenia KLIR zaprasza na kolejne Seminarium szkoleniowe, które organizowane jest w dniach 6 – 9 września 2023 r. w Ośrodku Turystyczno Wypoczynkowym „Jodłowy Dwór”, Huta Szklana 34. Szczegółowe informacje w ZAWIADOMIENIU O SZKOLENIU – CZYTAJ / POBIERZ.

Celem wrześniowego seminarium jest przedyskutowanie kluczowych zagadnień dotyczących wpływu planowanej organizacji ruchu na bezpieczeństwo na drogach. W czasie spotkania zaproszeni eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie projektowania infrastruktury drogowej oraz omówią rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Bezpieczeństwo na drogach to jedno z najważniejszych wyzwań współczesnego społeczeństwa. Projektowanie
odpowiedniej organizacji ruchu odgrywa kluczową rolę w minimalizowaniu zagrożeń i poprawie bezpieczeństwa na drogach.
Na Seminarium zapoznamy się z najnowszymi trendami i najlepszymi praktykami dotyczącymi projektowania
bezpiecznych przejść dla pieszych. Dowiemy się, jakie elementy wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa
niechronionych użytkowników ruchu drogowego w ich obrębie oraz jak odpowiednio dostosować istniejącą
infrastrukturę drogową. Poruszymy temat projektowania rond turbinowych, które stały się coraz popularniejsze ze względu na swoją efektywność w organizacji ruchu i poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniach. Poznamy zalety tego rozwiązania oraz jakie wyzwania i korzyści niesie ich budowa. Omówimy również kluczowe czynniki wpływające na redukcję wypadków drogowych w obrębie skrzyżowań oraz strategie zapobiegania kolizjom. Eksperci przedstawią analizę przyczyn wypadków i skuteczne metody, które mogą zminimalizować zagrożenia. Przyjrzymy się temu, jak odpowiednia organizacja ruchu może zmniejszyć liczbę kolizji na drogach. Zbadamy różne modele organizacji ruchu, sygnalizację świetlną, znaki drogowe i inne elementy wpływające na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Warsztaty:
W trakcie warsztatów będziemy mieli okazję wymienić swoje doświadczenia, spostrzeżenia oraz wątpliwości
z dziedziny inżynierii ruchu w gronie praktyków jak i teoretyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami
i sukcesami w realizacji projektów poprawiających płynność ruchu oraz bezpieczeństwo na drogach. Ponadto, podczas sesji warsztatowej, uczestnicy będą mieli szansę omówić konkretne przypadki i poszukać wspólnie rozwiązań dla realnych problemów.
Jesteśmy przekonani, że Wasza obecność na tym wydarzeniu wniesie cenne spojrzenie i wartościowy wkład
w rozwijanie dziedziny inżynierii ruchu. Każdy uczestnik ma szansę wpłynąć na kształt dyskusji i wspólnie poszukiwać rozwiązań, które mogą mieć pozytywny wpływ na naszą społeczność.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adtr
1 sierpnia 2023 20:04

tematyka przydatna w pracy, inne spojrzenie i doświadczenia są mile widziane

1
0
Would love your thoughts, please comment.x