Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adtr
5 lipca 2021 07:14

—————————————————– art 4 a) 10 b proponowana zmiana: wyjątkowo jednopoziomowych skrzyżowań z drogami wojewódzkimi lub krajowymi – lub w ogóle usunąć ten zapis o jednopoziomowych   uzasadnienie: Traci sens budowa dróg ekspresowych z skrzyżowaniem w jednym poziomie. Takie coś można robić na odcinku co 300km. Zapis o jego stosowaniu otworzy furtkę dowolnej drodze gminnej do włączenia do eski i wrócimy do czasów kamienia łupanego. —————————————————– Art. 20 a) pkt 10 Stosowanie określeń: „okresowych kontroli” spowoduje podobny skutek jak pomiary ruchu dla dróg publicznych – nikt ich nie robi, bo okresowo mają jeszcze czas   —————————————————– Art. 24ga ust 1 pkt 3a Przebiegają poza granicami administracyjnymi miast Poprzez powyższy zapis mam rozumieć że drogi wojewódzkie i krajowe na odcinkach gdzie przebiegają przez gminy wiejskie mają mieć audyt? Czy w miastach na prawach powiatu nie trzeba audytów ? Poprzez ten zapis i jego interpretację – jak on będzie rozumiany. Co autor miał… Czytaj więcej »

anho
4 lipca 2021 14:17

Uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych:

  • w art. 4 pkt.10b należy wprowadzić zapis o treści jak w pkt. 11b, określający w sposób jednoznaczny przekrój drogi z dwiema jezdniami jednokierunkowymi, dopuszczając wyjątkowo rozwiązanie jednojezdniowe do czasu wybudowania drugiej jezdni (nieoznakowane jako droga ekspresowa).
  • dopuszczając stosowanie wyjątkowo skrzyżowań jednopoziomowych należy sprecyzować, co kryje się pod pojęciem „wyjątkowo”, gdyż termin ten obecnie w wielu innych przypadkach jest nadużywany (może dojść do przeplatania się na drodze ekspresowej skrzyżowań jedno- i wielopoziomowych, co miałoby tragiczne skutki).
2
0
Would love your thoughts, please comment.x