maj 2020 – szkolenie w Ustce

Koleżanki i Koledzy

Zarząd Stowarzyszenia Klub Inżynierii Ruchu przypomina, że kolejne spotkanie organizowane tym razem przez naszych członków ze Słupska, Gdyni i Gdańska odbędzie się w dniach 28-29 maja br. w hotelu MORZE w Ustce. Temat szkolenia jest następujący: „Bliżej do Inteligentnych Miast. Niestandardowe rozwiązania transportowe”. Wśród referatów m.in. opowieść o pierwszym w Polsce kontra buspasie w Gdyni, o testach autonomicznego autobusu w Gdańsku, czy też o automatycznej kontroli poboru opłat w strefach płatnego parkowania. Wrócimy do odliczników czasu i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy stałoczasowość sygnalizacji jest warunkiem niezbędnym ich funkcjonowania. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom na warsztatach poruszymy temat właściwego oznakowania połączenia dróg publicznych i wewnętrznych, ale oczekujemy także Waszego aktywnego udziału w dyskusji o statucie Stowarzyszenia. Rezerwujcie czas w końcówce maja i do zobaczenia.

W imieniu Zarządu:

Tomasz Wawrzonek – prezes

 

PS

W związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem i możliwymi ograniczeniami prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej KLIR, gdzie będą umieszczane wszystkie aktualne informacje.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adtr
13 marca 2020 07:54

W kwestii migaczy, lampek led, dodatkowych tablic czy innych bajerów w pasie drogowym, które to mogą rozpraszać jestem na dzień dobry przeciwny ponieważ narusza to moją zasadę: mniej znaków lepiej.
Na warsztatach powtórzę to stanowisko, ponieważ kierowca ma myśleć, a nie usprawiedliwiać się brakiem znaku.

adtr
13 marca 2020 07:12

w związku z warsztatami proponuję przeprowadzenie ćwiczeń, na warsztatach można tylko pochwalić się wynikiem testu
https://link.do/cir_test1
https://link.do/cir_test2
kolejne testy są w przygotowaniu 😉

z uwagi na fakt, że żadne procedury nie są planowane dla inżynierów ruchu, więc luźne przemyślenia w tej kwestii są dopuszczalne