Sukces Polski i … KLIR :)

Miło jest przekazywać wieści o sukcesach członków naszego Stowarzyszenia. Dlatego wszystkie Koleżanki i Kolegów, którzy na bieżąco nie śledzą europejskich aktualności w dziedzinie inżynierii ruchu informujemy, że

19 października br. w Brukseli odbyło się wręczanie nagród w kolejnej edycji konkursu Excellence in Road Safety. Te prestiżowe wyróżnienia wręcza Komisja Europejska firmom, organizacjom społecznym, jednostkom samorządowym, instytucjom pracującym na rzecz BRD czy też uczelniom za działania związane z wdrażaniem rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego, propagujących zrównoważoną mobilność czy też ułatwiających uczestniczenie w ruchu drogowym osób z ograniczeniami ruchowymi itp. W bieżącym roku nagrody były przyznawane w 5 kategoriach przy czym w jednej z nich (Urban) nominowano m.in. dwie kandydatury z Polski:

Małopolską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za program Bezpieczeństwo pieszych – wspólna odpowiedzialność

oraz

Miasto Gdańsk za Gdański Program Uspokojenia Ruchu jako sposób na zrównoważoną mobilność miejską.

Zwycięzcą okazało się miasto Gdańsk, a nagrodę odbierało … dwoje członków Stowarzyszenia KLIR :). Stolicę Pomorza reprezentowali Prezes Stowarzyszenia Tomasz Wawrzonek (tym razem jako z-ca dyrektora Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni i jako ten, który dawno, dawno temu zaczął go wdrażać) oraz Agata Lewandowska (Miejska Inżynier Ruchu w Gdańsku. którą śmiało można określić obecną twarzą, mózgiem i sercem programu).

Czyli: górą Nasi !!!, choć wielkie gratulacje też dla Małopolskiej Rady BRD za naprawdę świetny program i nominację.

Dla zainteresowanych więcej na: https://www.facebook.com/EuropeanRoadSafetyCharter

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adtr
24 października 2023 15:55

Gratulacje !

1
0
Would love your thoughts, please comment.x