XV Polski Kongres ITS

Kiedy:
9 październik 2023 – 10 październik 2023 całodniowy
2023-10-09T00:00:00+02:00
2023-10-11T00:00:00+02:00
XV Polski Kongres ITS

XV POLSKI KONGRES ITS

9-10 października 2023 r., Warszawa

Zapraszamy do udziału w jubileuszowej, XV edycji POLSKIEGO KONGRESU INTELIGENTNYCH SYSTEMÓW TRANSPORTOWYCH – PKITS, która odbędzie się
w dniach 9-10.10.2023 r. w Warszawie. POLSKI KONGRES ITS jest odpowiedzią na wyzwania rynku technologii teleinformatycznych w transporcie, zmieniających się wobec niego oczekiwań, zarówno technicznych jak i społecznych oraz wyzwań
w zakresie jego otoczenia prawnego

 

Pragniemy podkreślić, że POLSKI KONGRES ITS tak jak i samo Stowarzyszenie ITS POLSKA są platformą budowania realnej współpracy środowisk naukowych i eksperckich, z przedstawicielami władz samorządowych decydujących o praktycznym wdrażaniu rozwiązań ITS. Stąd też po raz kolejny w tym roku, dla przedstawicieli władz publicznych, zapewniliśmy bezpłatny udział w naszym wydarzeniu.

 

Podczas ostatniej edycji, w PKITS wzięło udział blisko 200 osób z firm związanych z ITS, organów rządowych, samorządowych oraz uczelni i instytutów badawczych. Wśród uczestników Kongresu 35% stanowili przedstawiciele biznesu, 15% uczestnicy z uczelni i organizacji branżowych, a ponad 60 % reprezentanci sektora publicznego: rządu oraz jednostek samorządowych, zarządów transportu publicznego i  dróg.

 

Nawiązując do tradycji ubiegłych lat, w październiku 2023 roku spotkają się Warszawie czołowi przedstawiciele branży Inteligentnych Systemów Transportowych. Eksperci i praktycy branży ITS oraz przedstawiciele świata akademickiego poruszą całą gamę zagadnień związanych najnowocześniejszymi technologiami w transporcie, widzianymi zarówno od strony infrastruktury transportowej, jak i pojazdu. Nie zabraknie wśród poruszanych tematów wątków, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno sektora publicznego, jak i firm. Należą do nich zagadnienia związane z transportem publicznym, zarządzaniem ruchem i parkingami, systemami informacji dla podróżnych oraz automatyzacją w transporcie. Zajmiemy się także rozwijającymi się obszarami tematycznymi, takimi jak zastosowanie sztucznej inteligencji, analiza dużych zbiorów danych, data mining, czy zarządzanie strefami w miastach. Nie zabraknie także zagadnień związanych z prawem i finansowaniem Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce (szczególnie w obliczu otwierającej się nowej perspektywy budżetowej UE i możliwości z tym związanych) oraz innowacji w transporcie kolejowym i lotniczym, realizowanym m.in. przy użyciu dronów. Podobnie do formatu poprzedniej edycji POLSKIEGO KONGRESU ITS także i w nadchodzącym Kongresie przewidujemy otwarte panele dyskusyjne stwarzające możliwości aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu. Nadchodzące spotkanie otworzą jak zawsze wystąpienia przedstawicieli kluczowych instytucji i organizacji odpowiedzialnych za rozwijanie i wdrażanie technologii ITS, a program jak co roku zostanie dopełniony okazją do spotkań całego środowiska ITS, w tym do rozmów businessowych.

 

Więcej informacji: https://pkits.pl/

Dodaj komentarz