Co poradzicie w tej materii?

Witam kolegów i koleżanki,

miałbym prośbę o wskazówki w temacie zarządzania ruchem. Jestem na tyle młody, że mogę pewnych spraw nie pamiętać.

 

Temat dotyczy zarządzania ruchem w mieście Cieszyn. Tam zarządzającym ruchem jest Burmistrz miasta ale Cieszyn nie jest miastem na prawach powiatu – miasto jest częścią powiatu cieszyńskiego, ale w mieście zatwierdza projekty Burmistrz.

 

Ok roku 1995 ówczesny wojewoda Bielski (przed zmianą organizacyjną był takowy, obecnie następcą wg podziału jest wojewoda śląski) przekazał zarządzanie ruchem w mieście Burmistrzowi. Mimo zmian geopolitycznych w kraju w 2000 roku i obowiązywaniu nowej drabinki jednostek zarządzających ruchem sytuacja w Cieszynie pozostała do dzisiaj bez zmian – starosta nie ingeruje i nie zajmuje się zatwierdzaniem na terenie miasta.

 

W Twojej opinii jak taka sytuacja może mieć miejsce – jest to jedyna taka sytuacja w kraju, gdzie Burmistrz na drogach publicznych zajmuje się zatwierdzaniem. Na początku 20 wieku zapomniano uchylić/unieważnić albo wygasić tego przekazania i wg władz miasta obowiązuje ono nadal. Rozwiązanie tego stanu rzeczy nie doszło do skutku, ponieważ unieważnieniu sprzeciwili się radni miasta,

 

Co poradzicie w tej materii, aby tam też normalnie zarządzającym ruchem był starosta, a miasto przestało się upierać, że ma takie prawo. Wojewoda śląski w tej materii zbył sprawę, że to nie jego problem i zawinął sprawę pod dywan.

 

Mariusz

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x